Kurs Inwestowania

w biznesy, firmy i startupy
Macieja Filipkowskiego

Zacznij inwestować w firmy na rynkach prywatnych bez obaw.
Zdobądź wiedzę i narzędzia niezbędne do ograniczenia ryzyk, zwiększenia zwrotów i lepszych decyzji inwestycyjnych.

Po co Ci Kurs Inwestowania w Firmy?

Inwestowanie w firmy na rynkach prywatnych i często we wczesnym etapie rozwoju nie jest dla każdego.

Wymaga zaangażowania, sporo wolnych środków, akceptacji ryzyka i cierpliwości.

Większość informacji w Internecie i książkach jest oderwana od rzeczywistości i przestarzała. Powoduje to, że próby inwestowania są obarczone ogromnym ryzykiem błędu, a zbieranie wartościowej, sprawdzonej w boju wiedzy jest frustrujące i pochłania dużo cennego czasu.

W kursie omawiamy najistotniejsze obszary inwestowania w firmy:

 • Tworzenie planu inwestycji
 • Definiowanie ryzyk i przeciwdziałanie im
 • Poszukiwanie biznesów
 • Analizowanie potencjału firm
 • Zarządzanie inwestycjami
 • Budowanie portfela inwestycyjnego
 • Wychodzenie z inwestycji
 • Planowanie działań przy dużym zwrocie z inwestycji

Dzięki zdobytej wiedzy zaczniesz mądrzej i pewniej realizować swoje cele inwestycyjne.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla przedsiębiorców, których firma generuje obroty rzędu kilkunastu milionów złotych i rozważają zainwestowanie nadwyżek w szybko rosnące firmy na rynkach prywatnych

Dla managerów i właścicieli firm, którzy posiadają sporo wolnych środków i chcą je zainwestować, aby budować swój dochód pasywny poza firmą czy pracą.

Dla tych, którzy chcą być zaangażowani w budowanie biznesów na jeszcze wyższym poziomie niż generowanie pasywnego dochodu.

Ogranicz ryzyka, zwiększ zwroty i zadbaj o bezpieczeństwo swojego portfela

Dlaczego warto zainwestować w ten kurs?

01
Praktyczna wiedza

Skorzystasz z praktycznej wiedzy i doświadczeń topowych doradców i aktywnych inwestorów.

02
Oszczędności

Inwestując niewielką część swojego kapitału w ten kurs, zabezpieczasz swoje przyszłe miliony i nie tracisz na błędach inwestycyjnych, bo wiesz, jak ich unikać.

03
Narzędzia

Otrzymasz sprawdzone narzędzia, które pomogą wdrożyć nabytą wiedzę.

Moduły Kursu

1

Moduł 1: Inwestowanie w firmy - wprowadzenie do kursu

Przedstawiamy ogólny zarys kursu, jego cele i oczekiwane wyniki.

2

Moduł 2: Firmy, biznesy, startupy - czym są i co je różni?

Omawiamy podstawowe pojęcia i wprowadzamy w tajniki żargonu inwestycyjnego. Wyjaśniamy, czym różnią się między sobą start-upy i tradycyjne firmy, oraz wymieniamy kluczowe ryzyka związane z inwestowaniem.

3

Moduł 3: Ekosystem inwestycji w firmy i pozyskiwanie przez nie kapitału

Opisujemy szczegółowo ekosystem inwestycyjny, uczestników rynku oraz metody pozyskiwania kapitału przez firmy. Dajemy wskazówki, jak efektywnie nawigować w ekosystemie inwestycyjnym oraz pozyskiwać środki finansowe na różne przedsięwzięcia.

4

Moduł 4: Twoja pierwsza inwestycja

Wprowadzamy w proces inwestycyjny od praktycznej strony, zaczynając od identyfikacji okazji, a kończąc na finalizacji transakcji. Analizujemy poszczególne etapy inwestycji, takie jak: budowanie deal flow, negocjacje, umowa inwestycyjna.

5

Moduł 5: Prawo i podatki a Twoje inwestycje

Omawiamy rolę doradztwa prawnego i podatkowego w procesie inwestycyjnym, z naciskiem na znaczenie współpracy z kwalifikowanymi doradcami. Wskazujemy kluczowe elementy prawne i podatkowe do rozważenia podczas zawierania umów inwestycyjnych, szczególnie na rynkach zagranicznych.

6

Moduł 6: Budowa portfela i nadzorowanie inwestycji

Radzimy, jak skutecznie budować portfel inwestycyjny oraz strategię dywersyfikacji ryzyka. Tłumaczymy znaczenie systematyczności i strategicznego podejścia do inwestowania oraz zarządzania portfelem.

6

Moduł 7: Exit

Analizujemy strategię wyjścia z inwestycji. Omawiamy najlepsze praktyki i strategie zarządzania kapitałem po udanym exicie. Rozważamy kiedy, jak i dlaczego kończyć zaangażowanie inwestycyjne.

Jeśli dysponujesz kapitałem do zainwestowania, ale nie wiesz, od czego zacząć, lub ogranicza Cię obawa przed utratą pieniędzy, to ten kurs jest stworzony dla Ciebie.

W jego trakcie poznasz między innymi:

Proces oceny firmy

Dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy ocenie potencjału firmy, aby uchronić się przed porażką inwestycyjną.

Proces budowy portfela

Poznasz zasady i techniki stosowane przez doświadczonych inwestorów przy budowaniu portfeli inwestycyjnych.

Najbardziej kosztowne błędy

Przeanalizujesz najgorsze i najbardziej kosztowne błędy i poznasz sprawdzone sposoby na ich unikanie.

Opinie o Kursie

Mariusz

Inwestowanie w spółki technologiczne to dość świeży temat w Polsce. Kurs Inwestowania w Firmy to skarbnica wiedzy, dzięki której decyzje stają się łatwiejsze i podejmuje się je z większą pewnością. Kurs ułatwił mi zbudowanie przemyślanego portfela, a zdobyta wiedza pozwoliła uniknąć kilku kosztownych błędów.

Lidia

Maciej i jego rozmówcy mają ogromną wiedzę z zakresu inwestowania. A jak wiadomo, warto uczyć się od najlepszych. W kursie dzielą się wieloma praktycznymi informacjami, które są niezbędne dla początkującego inwestora. Teraz już wiem, na co zwrócić uwagę przy ocenianiu potencjału firmy, aby uchronić się przed porażką inwestycyjną.

Krzysztof

Ten kurs odpowiada na wiele pytań, które my, początkujący inwestorzy sobie zadajemy. Z kursu dowiedziałem się jak wykorzystać network w budowaniu portfela, gdzie szukać spółek z potencjałem i jak zacząć w nie inwestować.

Poznaj swoich mentorów


maciej filipkowski

Ekspert w dziedzinie biznesu i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Aktywny anioł biznesu, członek rad nadzorczych w prywatnych przedsiębiorstwach oraz spółkach giełdowych.


witold jaworski

Współzałożyciel pierwszej w Polsce firmy sprzedającej ubezpieczenia telematyczne: YU!, platformy aukcyjnej samochodów uszkodzonych carrot.pl oraz inwestor w MobileMed i Vindicat.


michał
klimowicz

Adwokat. Pomaga firmom w skomplikowanych procesach restrukturyzacyjnych na różnych rynkach. W rankingu The Legal 500 EMEA otrzymał indywidualną rekomendację w kategoriach Investment Funds oraz Commercial, Corporate and M&A.


lech kaniuk

Przedsiębiorca i anioł biznesu. Współtwórca Delivery Hero, PizzaPortal.pl, Bean&Buddies, SunRoof czy iTaxi. Autor książki "Siła Pędu".


marcin zabielski

Inwestor typu C i przedsiębiorca. Brał udział w kilkudziesięciu procesach restrukturyzacyjnych, pełniąc funkcję konsultanta oraz interim managera.


daniel
lewczuk

Ekspert executive search, konsultant dla wielu firm i organizacji, doradca dla zarządów i rad nadzorczych, inwestor w start-upach, mentor i aniołem biznesu dla spółek na wczesnym etapie rozwoju, coach dla managerów.


wiktor namysł

Człowiek-strateg i inwestor. Posiada w swoim portfelu kilkanaście najlepszych start-upów, współpracuje również z funduszami VC.


tomasz michalik

Radca prawny.  Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi typu private equity, jak również typu corporate vc, prowadzącymi inwestycje w podmioty we wczesnych fazach rozwoju (seed funding), jak i finansowaniu w kolejnych rundach inwestycyjnych.


anna maria panasiuk

Doradczyni Inwestora Prywatnego (wealth advisor), Partner Zarządzająca kancelarią Panasiuk & Partners, założycielka YOURS Family Office, współzałożycielka CENTRE. Jej misją jest wspieranie rodzimych biznesów w międzynarodowym rozwoju oraz w zabezpieczeniu i dywersyfikacji ich majątku.


michał rokosz

Partner w funduszu VC Inovo. Koncentruje się głównie na współpracy ze spółkami portfelowymi. Doprowadził do przejęcia Foodpandy, udziałowiec m.in. Booksy.


piotr żółkiewicz

Współtwórca sukcesu giełdowego spółki Medicalgorithmics S.A., którą rozwinął z 6-osobowej firmy do spółki o miliardowej kapitalizacji. Twórca funduszu inwestycyjnego Zolkiewicz & Partners Inwestycje w Wartości FIZ, którym zarządza od 2015 roku. Ma ponad 20 lat doświadczenia w inwestowaniu.

Dlaczego warto zapłacić za ten kurs 10,000 złotych?

Bo dzięki niemu zaoszczędzisz kilkaset tysięcy złotych, jeśli nie więcej, które mógłbyś stracić na nieudanych inwestycjach w startupy i szybko rosnące spółki. 

Cena Regularna

9.999

netto

 • Stały dostęp do kursu od dnia premiery
 • Materiały dodatkowe
 • Faktura VAT 23%

Wybrane firmy, w które zainwestowałem 

Dzięki tym inwestycjom zdobyłem wiedzę i praktyczne doświadczenie, które w całości przekażę uczestnikom mojego kursu.

Cena Regularna

9.999

netto

 • Stały dostęp do kursu od dnia premiery
 • Materiały dodatkowe
 • Faktura VAT 23%