Newsletter #9 – Edukacja

Dziewiąty odcinek newslettera Macieja Filipkowskiego - Edukacja.

Przysłowie głosi, że nauka to potęgi klucz. Ja bym powiedział, że to klucz, zamek i drzwi, nie tylko do sukcesu, ale też do czegoś dużo ważniejszego w projektowaniu życia, kariery i biznesu.

EDUKACJA - PRZYSZŁOŚĆ A TERAŹNIEJSZOŚĆ

Obecnie obserwujemy bardzo epokowe zmiany zachodzące w edukacji. Wynikają one z przemian technologicznych, ale też z podejścia ludzi do życia i pracy.

  • Mamy coraz większy i łatwiejszy dostęp do wiedzy.
  • Zmienia się cena za te informacje.
  • Jakość edukacji, którą możemy osiągnąć, poprzez ułatwiony dostęp wzrasta wykładniczo.
  • Sposób w jaki udostępnia się wiedzę też przechodzi diametralne zmiany.

W większości szkół nadal obowiązuje model pruski, który powstał na początku XIX wieku w Prusach Fryderyka Wilhelma III na fali industrializacji. Nadrzędnym celem tego systemu na owe czasy było wykształcenie obywateli - mężczyzn - na potrzeby administracji, fabryk i wojska.

Ten model zupełnie już nie pasuje do obecnej rzeczywistości. Nowe technologie wdzierają się szybkim tempem nie tylko do naszego życia codziennego, ale wypierają i zmieniają strukturę rynku pracy. Kultura i społeczeństwo przeszły diametralne zmiany. To, czego oczekujemy od edukacji, to nie tylko wiedza, ale przede wszystkim wykształcenie sposobu uczenia się i zbudowanie światopoglądu.

Aby zobaczyć pełną treść newslettera, możesz zasubskrybować go na tej stronie.Otrzymasz wtedy jeden odcinek tygodniowo, począwszy od pierwszego.Chcesz uzyskać natychmiastowy dostęp do wszystkich odcinków newslettera? Rozważ dołączenie do naszej społeczności. Jesteś już z nami? Zaloguj się, aby czytać dalej.

TaGI

edukacja, newsletter


Zobacz także

Inwestowanie w wartość – historia i strategie inwestycyjne Warrena Buffetta – Piotr Żółkiewicz

Inwestowanie w wartość – historia i strategie inwestycyjne Warrena Buffetta – Piotr Żółkiewicz
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}