Newsletter #8 – Mini-retirement

Ósmy odcinek newslettera Macieja Filipkowskiego - mini-retirement.

Czy myśl o emeryturze wzbudza w Tobie niepokój czy entuzjazm? W dzisiejszym newsletterze chciałbym omówić koncept zwany mini-retirement. Niestety nie ma sensownego tłumaczenia na język Polski, które oddałoby w pełni charakter tej formy wypoczynku. Nie jest to bowiem ani urlop, ani wakacje, a mini emerytura jakoś mi nie wybrzmiewa za dobrze (chociaż tej formy będę używał najczęściej). O dokładniejszej definicji powiem w dalszej części tekstu.

Dość wcześnie w moim życiu zawodowym odkryłem czym są mini-emerytury. Zrozumiałem, że schemat, w którym przez pierwsze 25 lat się uczymy, kolejne 40 poświęcamy na pracę, a ostatnie 15 spędzamy na emeryturze, zupełnie nie pasuje do tego, jak chciałbym żyć i pracować.

Chciałem pozostać aktywny zawodowo do późnej starości. Mając 90 lat, mógłbym zainwestować w startupy, które zmieniłyby świat moich wnuków i prawnuków, inspirować młodych przedsiębiorców i zastanawiać się nad exitem ze spółek, w które zainwestowałem mając lat 70.

CZYM SĄ MINI-EMERYTURY

Aby zobaczyć pełną treść newslettera, możesz zasubskrybować go na tej stronie. Otrzymasz wtedy jeden odcinek tygodniowo, począwszy od pierwszego. Chcesz uzyskać natychmiastowy dostęp do wszystkich odcinków newslettera? Rozważ dołączenie do naszej społeczności. Jesteś już z nami? Zaloguj się, aby czytać dalej.


TaGI

mini-emerytura, newsletter


Zobacz także

Inwestowanie w wartość – historia i strategie inwestycyjne Warrena Buffetta – Piotr Żółkiewicz

Inwestowanie w wartość – historia i strategie inwestycyjne Warrena Buffetta – Piotr Żółkiewicz
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}