• Kursy
  • /
  • Jak zrobić dobry Exit?

Jak zrobić dobry Exit?

Zaprojektuj Swój Biznes
Nagranie
Nagranie
Konferencja ZSB 2022
1 Treść
0% Nie rozpoczęty
Szczegóły: Jak zrobić dobry Exit?

Zastanawiasz się nad exitem, ale przeraża Cię ilość rzeczy, które mogą pójść nie po Twojej myśli? Koniecznie wysłuchaj, co mają do powiedzenia nasi czterej eksperci! Paneliści przeprowadzili lub brali udział w kilku tysiącach transakcji exitowych. Podczas konferencji Zaprojektuj Swój Biznes dzielili się swoimi doświadczeniami, które wzbudziły zainteresowanie uczestników wydarzenia i rozpoczęły niejedną kuluarową dyskusję.

W nagranym materiale znajdziesz:

? porady, jak zmaksymalizować zyski i zminimalizować ryzyko związane z wychodzeniem z biznesu
? wskazówki jak przygotować siebie, kadrę zarządzającą, pracowników i firmę do exitu
? listę usług i specjalistycznych źródeł, z którymi warto zapoznać się przed podjęciem decyzji o exicie
? omówienia najważniejszych elementów transakcyjnych przy sprzedaży biznesu
? zestawienie motywacji przedsiębiorców z różnych branż do sprzedaży ich firm
? najważniejsze wskazówki dotyczące zarówno sprzedaży, jak i zakupu firm
? listę błędów popełnianych przez przedsiębiorców, którzy sprzedają firmę i jak ich uniknąć
? anegdoty z egzotycznych transakcji przeprowadzonych przez naszych panelistów

POZNAJ PRELEGENTÓW

Andrzej Sykulski
Przewodniczący Rady Nadzorczej Trigon Dom Maklerski S.A.

Doradzał przy największych transakcjach na polskim rynku kapitałowym m.in. przy przejęciu Polkomtela przez Spartan Capital Holdings. Posiada bogate doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji M&A oraz w obszarze corporate finance zarówno w Polsce jak i za granicą.

W swojej karierze zajmował funkcje Prezesa Zarządu oraz dyrektora zarządzającego BNP Paribas Corporate Finance Polska. Był współzałożycielem i członkiem zarządu banku inwestycyjnego MC Concordia. Andrzej Sykulski pełnił również funkcję Wiceprezesa Zarządu Wydawnictwa Prasowego Twój STYL jak również Wiceprezesa i CFO Polskiej Telefonii Cyfrowej – największego polskiego operatora telefonii komórkowej ERA GSM. Członek Young Presidents’ Organization (YPO).

Bartosz Krassowski
Założyciel i adwokat w kancelarii KRASSOWSKI

Adwokat z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w doradztwie transakcyjnym M&A - zakupu i sprzedaży przedsiębiorstw. Specjalizuje się w prawie spółek, doradza przy procesach restrukturyzacyjnych, oraz transakcjach dotyczących niepłynnych aktywów (distressed assets). Jest uznanym ekspertem w transakcjach dotyczących wielu jurysdykcji (tzw. cross-border). Reprezentuje zarówno założycieli, wspólników przedsiębiorstw, spółki publiczne i prywatne, strategicznych inwestorów branżowych jak i inwestorów finansowych.

Doradza przedsiębiorcom działającym w kilkunastu krajach Europy i Azji. Doceniany przez międzynarodowe rankingi firm prawniczych tj. Chambers Europe, ILFR czy Legal 500.

Adam Demusiak
Partner, Head of M&A PwC

Adam Demusiak jest Partnerem w Zespole Fuzji i Przejęć PwC. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradztwie finansowym zdobytym w trakcie pracy w działach Corporate Finance wiodących firm doradczych w Polsce.

Doradzał wielu klientom w procesach zakupu bądź sprzedaży przedsiębiorstw na rynku prywatnym (uczestniczył bądź nadzorował ponad 100 procesów transakcyjnych) specjalizując się w sektorze TMT oraz sektorze finansowym.

Krzysztof Kempiński
Partner, Trigon Dom Maklerski S.A.

Krzysztof posiada ponad 20 letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej. Przed dołączeniem do zespołu Trigon Investment Banking, we wrześniu 2014 roku, Krzysztof przez ponad 7 lat pracował w UniCredit CAIB.
Specjalizuje się w transakcjach M&A z udziałem spółek notowanych. Transakcje, przy których doradzał w ostatnich latach to między innymi doradztwo dla Grupy Azoty przy połączeniu z Zakładami Azotowymi Puławy, doradztwo dla Penta przy nabyciu współkontroli nad EMF, doradztwo dla Mondi plc przy wycofaniu Mondi Świecie z obrotu giełdowego, doradztwo dla Eurocash przy procesie przejęcia Tradisu od Emperii, doradztwo dla Ferro przy przejęciu Novaservis, a także podniesienie kapitału AmRest przez Warburg Pincus i zakup przez Eurocash polskich aktywów dystrybucyjnych od CEDC.

Długość materiału: 50 minut

Zaprojektuj Swój Biznes

W panelu udział biorą:

  • Andrzej Sykulski - Przewodniczący Rady Nadzorczej Trigon Dom Maklerski S.A.
  • Bartosz Krassowski - Założyciel i adwokat w kancelarii KRASSOWSKI
  • Adam Demusiak - Partner, Head of M&A PwC
  • Krzysztof Kempiński - Partner, Trigon Dom Maklerski S.A.
  • Maciej Filipkowski - ZSZ.media

Gotowy na kolejną lekcję?