Jak budować biznes rodzinny

Oglądasz zwiastun materiału. 

Pełną wersję wideo dla Społeczności ZSB znajdziesz poniżej.

W dzisiejszym odcinku Zaprojektuj Swój Biznes, Maciej rozmawia z liderem rodzinnego biznesu Mokate. Adam Mokrysz reprezentuje czwarte pokolenie, które kreuje kolejne sukcesy marki na rynkach lokalnych i międzynarodowych,

Jeśli jesteście ciekawi jak:

  • wygląda zarządzanie biznesem rodzinnym i praca z bliskimi
  • rodzina definiuje swoje przedsiębiorcze DNA
  • zachować obiektywizm biznesowy w prowadzeniu firmy
  • sformalizować wartości i reguły panujące w biznesie rodzinnym
  • zaplanować sukcesję

To zapraszamy na odcinek!

JAK ZARZĄDZAĆ BIZNESEM RODZINNYM 

Firma Mokate budowana jest od kilku pokoleń. Każda rodzina jest wyjątkowa. Niezwykle istotne jest zdefiniowanie biznesowego DNA, które leży u jej podstawy. Dzięki temu można określić, w czym poszczególne osoby są dobre, gdzie leży ich siła i talenty. Warto skorzystać z zewnętrznych specjalistów, którzy pomogą zrozumieć istniejący potencjał. 

Każdy z nas jest inny i bardzo ważne jest uwzględnienie tego aspektu w biznesie rodzinnym. Osobowość i talenty danej osoby powinny być skorelowane z kompetencjami, aby umożliwić osiągnięcie sukcesu w swoim fachu. 

Takie zabiegi wspierają biznes w jego rozwoju, ułatwiają określenie kierunku, w którym ma rosnąć i wydobywają prawdziwy walor osób, które w nim pracują. 

NOWOCZESNOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Adam podkreśla, że firma zawsze powinna być profesjonalna i nowoczesna. Dopasowana do obecnych, wymagających czasów. Oznacza to, że ma pewną strukturę, która wspierana jest jasno określonymi odpowiedzialnościami, rozdzielonymi pośród pracowników i członków zarządu. 

Co więcej, istotne jest planowanie. Jasno określone cele, sposób ich osiągnięcia i plan sukcesji, dają poczucie bezpieczeństwa wszystkim członkom zespołu. Stwarza to doskonałą przestrzeń do rozwoju i dalszej ekspansji biznesowej. 

Dla Adama najważniejsze jest szczęście rodziny. Daje to doskonałą podwalinę do bycia spełnionym biznesowo i zgodnym w budowaniu przyszłości firmy. 


TaGI

adam mokrysz, mokate, Zaprojektuj Swój Biznes


Napisz komentarz
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}